Από την Παρασκευή έχει γίνει ήδη αισθητό ότι η θερμοκρασία παρουσίασε άνοδο, νομίζοντας ότι ήρθε η άνοιξη! Συγκεκριμένα η Ευρώπη έχει καλυφτεί από θερμές αέριες μάζες –πιο θερμές για την εποχή- ανεβάζοντας το δείκτη του θερμομέτρου. Το διήμερο Δευτέρα και Τρίτη 03/02/20 και 04/02/20 αναμένεται να κορυφωθεί η θερμή «εισβολή» και αρκετές περιοχές της χώρας μας θα ξεπεράσουν τους 20 βαθμούς Κελσίου. Από Τετάρτη όμως προβλέπεται σταδιακή και ραγδαία μείωση της θερμοκρασίας.
![](https://yourearticles.com/wp-content/uploads/2019/10/circle-cropped-insta-1-300x300.png)
NewsRoom
Επικαιρότητα-Νέα-Ειδήσεις!