Φαίνεται πως το #μένουμε_σπίτι για κάποιους -οι οποίοι όπως όλα δείχνουν είναι αρκετοί- σημαίνει πετάμε μάσκες, χαρτομάντηλα, γάντια στο δρόμο ή όπου αλλού είναι πιο εύκολο! Οι άνθρωποι που θα συναντήσεις στο δρόμο όλο και λιγοστεύουν, αλλά από την άλλη αυξάνονται σημαντικά τα σκουπίδια από είδη μιας χρήσης.
Η εικόνα έξω πλέον είναι κάπως έτσι: χαρτομάντηλα, μάσκες, γάντια, αντισηπτικά… στο δρόμο, στο πεζοδρόμιο, κάτω από ένα δέντρο, σε πλατεία, δίπλα από κάδο απορριμμάτων, έξω από το σπίτι σου…
Οι εικόνες μιλάνε από μόνες τους…
![](https://yourearticles.com/wp-content/uploads/2020/03/IMG_20200316_155705-1-576x1024.jpg)
![](https://yourearticles.com/wp-content/uploads/2020/03/IMG_20200316_155719-1-576x1024.jpg)
![](https://yourearticles.com/wp-content/uploads/2020/03/IMG_20200316_154241-1-576x1024.jpg)
![](https://yourearticles.com/wp-content/uploads/2020/03/IMG_20200316_153311-1-576x1024.jpg)
![](https://yourearticles.com/wp-content/uploads/2020/03/IMG_20200316_153610-1-576x1024.jpg)
![](https://yourearticles.com/wp-content/uploads/2020/03/IMG_20200316_154251-1-576x1024.jpg)
![](https://yourearticles.com/wp-content/uploads/2020/03/IMG_20200316_155128-1-576x1024.jpg)